Share on facebook
Share on skype
Share on whatsapp

Wiosenne przebudzenie

Temat wiosny przybliżyła Ciocia Sylwia w grupie II Zajączki.. Wesołe i kolorowe motylki do wyboru przez dzieci to był dobrze wybrany temat na czasie, to wzbogacenie wiedzy dzieci na temat charakterystycznych cech przedwiośnia, wiosny, a to wszystko ujęte zostało w ruchliwej, ciekawej zabawie z rozwijaniem wyobraźni dziecięcej, z dobrze przemyślanym zestawem pomocy dydaktycznych.

    Przed wyjściem na spacer ciocia Ola przeprowadziła zajęcia „zabawy w ogrodzie”. Opiekun przybliżył dzieciom temat wiosenny. Dzieci były radosne i zadowolone. Widać, że temat zabawy przypadł im do gustu.

W końcu wyszło słoneczko, przyroda budzi się ze snu zimowego. Dzieci zaliczyły pierwszy spacer i pobyt na żłobkowym placu zabaw.

Spacer to najprostsza forma aktywności fizycznej, która wyrabia w dziecku odporność na zmiany temperatury i różne warunki atmosferyczne, buduje jego kondycję i dostarcza mu niezbędną dla prawidłowego rozwoju dawkę światła słonecznego.

Każdy spacer z dzieckiem może być wielkim odkrywaniem świata – nawet, jeśli ten świat to na początku tylko skwerek przy naszym budynku. To również rozwój więzi między opiekunem a dzieckiem.

Jeśli będzie to mądry opiekun i towarzysz spacerów i zabaw na świeżym powietrzu zmaksymalizujemy efekty, a spacery staną się źródłem satysfakcji i niezapomnianych przeżyć wzmacniających naszą miłość.

Zapraszamy do galerii zdjęć i wspólnego spaceru !