ŻŁOBEK miejscem opieki, zabawy i edukacji.
Wrzesień już za nami. Minął proces adaptacji naszych podopiecznych. Przyszedł czas na ukazanie dla Państwa zdjęć Waszych pociech na zajęciach. Praca nasza to nie tylko opieka higieniczno-pielęgnacyjna, to również zajęcia dydaktyczno-rozwojowe.
Nasi opiekunowie pracują z Waszymi pociechami, aby ich rozwój był coraz doskonalszy.
Opiekunowie to osoby dbające o harmonijny rozwój swoich wychowanków, aby podjęta praca zaowocowała na przestrzeni następnych lat i umożliwiła dzieciom dobry start w realizację kolejnych zadań w edukacji przedszkolnej i szkolnej.
Czytanie bajek, wierszyków, rymowanek, śpiew piosenek to ulubiona metoda zabawy.
Opiekun w grupie dostosowuje je do możliwości i wieku dziecka. Ktoś może powiedzieć: “no dobrze, zabawa, piosenki, wierszyki. Ale czy to coś da dziecku?”. Tak! Pamięć dziecka chłonie nowe rzeczy jak gąbka. My zapewniamy, że z wiekiem, dziecko zacznie odróżniać jedno od drugiego. A kopalnia słówek będzie już miała imponujące rozmiary! Uczenie „żłobkowe” może być zabawne, wesołe i przyjemne.
Zajęcia z elementami nauki tzw. zajęcia dydaktyczne, edukacyjne to też wspaniała zabawa, mająca na celu wszechstronne wspomaganie rozwoju dzieci, rozwijanie ich naturalnych zdolności, talentów i predyspozycji. Podczas zajęć stosujemy różne metody i formy pracy, aby wykorzystać naturalną ciekawość świata i rozbudzić w dzieciach twórcze myślenie, pamięć i wyobraźnię.
Rodziców zwracających uwagę na wszechstronny rozwój dziecka pragniemy poinformować, że z zabaw z językiem angielskim i rytmiki niestety zrezygnowaliśmy z powodu pandemii.
Nadal pracujemy w reżimie sanitarnym.
Metoda językowa wykorzystywana w naszym żłobku ma na celu zwiększenie umiejętności komunikacyjnych dziecka, osłuchanie się z nowym językiem oraz kształtowanie sprawności receptywnych. Nie da się ukryć, że język angielski stał się najpopularniejszą umiejętnością, w jakiej szkoli się dzieci.
To, o czym trzeba pamiętać, to że w żłobku nie męczy się dzieci suchą, trudną nauką. Nauka języka to przede wszystkim dobra, pełna śmiechu zabawa. Nauczyciel wprowadza nowe słówka, oswaja z nimi dzieci. Te z kolei utrwalają je poprzez różne rymowanki, zgadywanki, śpiew. Rymy połączone z wesołą melodią to coś, co dzieci naprawdę lubią.
Ćwiczenia rytmiczno-ruchowe przy muzyce to metoda wprowadzania dziecka w świat muzyki. Jest to kolejny etap kształcenia wrażliwości dziecka. Rytmika polega na ćwiczeniach ciała wykonywanych na różne „polecenia” muzyczne, przeżywaniu, a następnie wyrażaniu ruchem i gestem ciała treści emocjonalnych zawartych w muzyce. Ruch leży w naturze dziecka, warunkuje jego prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny oraz jest podstawową formą reagowania na otaczający świat dźwięków. Ponadto duża ruchliwość dzieci, rozwój i doskonalenie się narządów oddychania, krążenia, wzrastająca siła mięśni i kości sprawiają, że zajęcia prowadzone z wykorzystaniem ruchu są dla nich istotną potrzebą.