Share on facebook
Share on skype
Share on whatsapp

Informacje o otwarciu, Ozonowanie Żłobka

RODZICU !

Obecnie przygotowujemy się do przyjęcia twego dziecka od poniedziałku tj. od 9 listopada 2020 roku.

Jeżeli żadne zalecenia nie przyjdą „odgórnie” to od poniedziałku będziemy normalnie przyjmować dzieci.

 

Do wiadomości:

Firma Karaś LogoZlecono specjalistycznej firmie Karaś wykonanie zabiegu ozonowania pomieszczeń, nasz personel wykonał pozostałą dezynfekcję, dokładne mycie- tak aby nasi wychowankowie i personel czuli się w placówce bezpiecznie.

Ustalamy grafiki pracy dla personelu z poszczególnych grup.

 

KOCHANI RODZICE! W dalszym ciągu prosimy o śledzenie strony internetowej. Nie zapominajcie, to nasz szybki kontakt z Wami!

 

CIEKAWOSTKA:

Ozonowanie

Zabieg ten polega na wykorzystaniu generatorów do produkcji ozonu, który posiadając silne właściwości utleniające niszczy drobnoustroje w tym wirusy. Cały proces trwa od kilkunastu minut do kilkunastu godzin i jest uzależniony od kubatury oraz ilości dezynfekowanych pomieszczeń. Skuteczność ozonu jako środka biobójczego w zetknięciu z koronawirusami została potwierdzona badaniami naukowymi.

 

Zalety ozonowania:

  • Zaletą metody ozonowania jest fakt, że ma ona charakter kompleksowy, ozon jako gaz dociera do przestrzeni trudnych do zdezynfekowania inną metodą oraz charakteryzuje się dobrą przenikalnością powierzchni porowatych.
  • ozonowanie jest najbardziej ekologiczną metodą dezynfekcji

Stosowanie dezynfekcji w postaci ozonowania nie zwalnia z konieczności dochowania podstawowych, właściwych zachowań w obszarze higieny osobistej ludzi oraz ich najbliższego otoczenia. Należy często myć i dezynfekować ręce oraz powierzchnie, które mogą być narażone na zanieczyszczenie, a dodatkowo wietrzyć pomieszczenia poprzez otwieranie okien i unikać przebywania w pomieszczeniach, w których występuje znaczne zagęszczenia osób.